Obsah
Výstava ovoce a zeleniny 7.–8. října 2017
Místo konání bylo zvoleno skvěle – přílepský zámek přitáhl přes 230 návštěvníků, někteří přišli vícekrát, neboť se bylo stále na co dívat a co ochutnávat.
Zámek však není v úplně nejlepším stavu, akční duo Martina Kvapilová a Renata Molová však nelenilo a vymalovalo (4krát!) místnosti pro expozici ovoce a zeleniny a panenek a plyšáků. Následovalo mytí podlah a stěhování stolů. Terpve potom se mohlo ve čtvrtek odpoledne začít s nošením výpěstků, květin, stěhováním sbírky panenek a vůbec všeho, co je pro takovou akci potřeba.
Výstava měla tyto části: expozice ovoce a zeleniny, výstavu panenek a plyšáků, levandulový koutek, soutěže o nejlepší marmeládu, likér a fotografii a přidali jsme také bazar oblečení, které nám zbylo z letního bazárku.
Výsledky letní fotosoutěže naleznete v samostatné složce.
Soutěž likérů proběhla a dopadla následovně. Ochutnávalo se 8 vzorků: šípkový, hruškový (s opilou hruškou), ořechový, mystery, bezinkový, kozičkový, ostružinový, kávový. Návštěvníci výstavy vzorky ohodnotili následovně:
1. šípkový (L. Mikulová)
2. kozičkový (P. Kopřiva)
3. kávový (A. Hradecká)
Hodnocení v Soutěži marmelád nebylo snadné především kvůi počtu vzorků (28), ale také proto, že všechny marmelády byly skvělé a sladké. :-) Zvítězily tyto:
1. jahodová s čokoládou (pí Bártková)
2. malinová (J. Žourková)
3. jahodová s verbenou (I. Plšková z Fryštáku)